Elektrola Profesyonel Vakum Makinesi
Elektrola Profesyonel Vakum Makinesi
Elektrola Profesyonel Vakum Makinesi
Elektrola Profesyonel Vakum Makinesi

Elektrola Profesyonel Vakum Makinesi (EVM-42)

Marka : Elektrola
Fiyat : €2.590,00  + KDV
Stok Miktarı : 1
₺21.192,24 'den başlayan taksitlerle

Elektrola Profesyonel Vakum Makinesi (Kapama Ağızı: 42cm)

EVM 42 vakum makinesi set üstü vakum paketleme makineleri tasarımına uygun geliştirilmiştir.

İki adet 420 mm yapıştırma çenesine sahiptir ve vakumlama işlem süresi 15 – 25 saniye arasındadır.

İçeride ve dışarıda düşük basınç oluşturma özelliği sıvıların vakumlanan poşetten emilmesini önler. Odası olmayan ev tipi vakum makineleri sadece poşetlerin açılışında alçak basınç bölgesi oluşturur, sonucunda bu emme havanın haricinde sıvının da vakum poşetten emilmesine sebep olur. Vakum paketlemenin kullanılmasının bir diğer sebebi de yiyeceklerin tat, renk ve aromalarını koruma amaçlıdır. Ürünü havasız ortamda depolamak oksidasyon sürecini minimize eder. Aynı bakterilerin oksijensiz ortamda da gelişebileceğini gıda güvenliği açısından dikkate almak önemlidir. Diğer bütün pişirme metotlarında olduğu gibi gıda işleme protokollerini ve saklama sıcaklıklarını gözlemlemek kritik öneme sahiptir. Mutfakta odacıklı vakum paketleme makinası kullanmanın başka ilginç yolları da vardır. Mesela, karpuz gibi gözenekli gıdalardaki havayı çekerek daha yoğun ve etli bir doku oluşturur. Vakum poşetine ananas suyu gibi bir sıvı eklediğinizde lezzeti paketleme sırasında hızlıca karpuza nüfuz edecektir. Bu hızlı nüfuz etme avantajını sebzeleri hızlıca salamura yada turşu yapmada da kullanabilirsiniz.

Vakum paketleme makinası kullanmanın avantajları nelerdir?

Hijyen: Tüm vakum ambalajlı ürünler dış ortamdan yalıtılmıştır ve bu nedenle, gıdalarda görünümü ve doğal tadı değiştiren, raf ömrünü kısaltan unsurlara karşı korumalıdırlar. Vakum ambalaj ile sakladığınız ürünlerin güvenli ve hijyenik olduğundan emin olabilirsiniz.
Kalite: Vakum ambalajlı ürünlerde renk, aroma ve tat zamana karşı korunur. Ürün kalitesi ve profesyonellik iş başarısına katkıda bulunur.
Tazelik: Vakum ambalajlı ürünler açıldığında gıdaların orijinal tazeliğinde olduğu görülür. Ayrıca gıdalardaki hacimsel kayıplar da minimuma indirilir. 
Görünüm: Bir ürünün doğal rengini olduğu gibi korumak çok önemlidir. Ürünlerinizi vakumlu ambaajlarda saklayarak ilk günkü tazelik ve görünümlerini korumlarına yardımcı olur ve tasarruf sağlamış olursunuz.
Organizasyon: Mutfaklarda üretim kapasitesi, sistemli bir çalışma ile daha iyi organize edilebilir. Gıdalar güvenilir tedarikçilerden satın alındıktan sonra sadece birkaç saatte porsiyonlanabilir, temizlenir ve paketlenir. Böylece servis edileceği zaman kullanıma hazır paketler sadece buzdolabından çıkarılır ve yemek hazırlamada kullanılır. Bu durumda fire ve hazırlık süresi önemli ölçüde azalır. 
Koku: Vakumlama işlemi ile buzdolabında bulunan diğer gıda maddelerinden kaynaklanabilecek olası kokuların özellikle pahalı girdiler olan proteinlere sinmesini ve işlemesinin de önüne geçilmiş olur. 

Elektrola Profesyonel Vakum Makineleri aşağıda belirtilen özellikleri kapsamaktadır.

EVM 42 vakum makinesi set üstü vakum paketleme makineleri tasarımına uygun geliştirilmiştir. Makine ölçüleri 500x568x420 h mm ve iç hazne ölçüsü 434x437x180 h mm’dir. Pompa kapasitesi 20 m³’dür. İki adet 420 mm yapıştırma çenesine sahiptir. Vakumlama işlem süresi 15 – 25 saniye arasındadır.

Kullanımı

EVM 42 vakum makinesi genellikle normal vakum paketleme yapılacak işlemler için önerilen, pratik kullanım isteyen müşteriler tarafından sipariş alan modeldir. Vakumlama yapılacak ürünün günlük düzeyde olması sebebi ile ideal ebatlardaki ölçüleri sayesinde oldukça kullanışlı bir modeldir.

Tasarım Özellikleri

EVM 42 Vakum makinesi tasarım olarak tamamen Paslanmaz çelik aısı304 yapıya sahiptir. Bakımı düzgün yapıldığı sürece; sulu ve nemli ortamlarda uzun yıllar yüksek performans gösterebilir. 24 Adet hafıza kapasitesi sayesinde; her bir hafıza kaydı için ayrı vakumlama değeri/bilgileri kaydedilir.

Dil Seçenekleri

EVM 42 Vakum makinesi TürkçeİngilizceAlmanca ve İtalyanca dil seçeneği mevcuttur. Mavi ekran her türlü ışık parlaklığında kolay görünmeyi sağlar. Tuş takımı sayesinde gösterge paneli her işlem için sesli uyarı vermektedir. Üstelik kalite standartları gereği diğer modellerimiz gibi modelimiz de ce sertifikasına sahiptir.

Makine Bakımı

Kullanım kılavuzunda yer alan bilgiler doğrultusunda; günlük, haftalık ve aylık bakım yapabilirsiniz. Makine de bulunan yağ için bakım, haftalık olarak yapılması önerilmektedir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR